بستن

همایش

 

همایش آشنایی با آزمون تخصص طب سنتی ایرانی با همکاری شلیرا در دانشکده طب سنتی


 

شلیرا

 همایش یک روزه طب ایرانی با همراهی و همکاری شلیرا با دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهران در تاریخ ۱۰ اسفند ۹۷ برگزار شد.
این همایش با حضور اساتید برجسته  کشوری  دکتر محمود خدادوست معاون طب ایرانی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استاد اولیایی و همچنین دکتر مرتضی مجاهدی و سایر اساتید این حوزه برگزار شد.

  

در حاشیه این همایش دیدار و گفتگویی مابین نماینده شلیرا، دکتر خدادوست و دکتر مجاهدی با هدف اصلی نگاه به سلامت هموطنان و سبک زندگی صورت گرفت.

  

هدف شلیرا

شلیرا در نظر دارد برای اولین بار در مورد خواص محصولات و گیاهان دارویی که ارایه می کند، رفرنس‌های علمی معتبر ارایه کند. تا دانش و آگاهی مشتریان راجع به نحوه استفاده و خواص دارویی افزایش داده و ادعاهای اغراق آمیز و بی اساس را بشناسند و احتمالاً از آسیب‌ها و عوارض احتمالی استفاده نابجا بدور باشند. همچنین شلیرا بر آن است که با اساتید فن و انجمن‌های مختلف در حوزه گیاهان دارویی همکاری داشته باشد. تا بتواند بهترین محصولات با بهترین کیفیت با همکاری اساتید، پزشکان، تحصیل‌کردگان دانشگاه‌های معتبر در حیطه‌های پزشکی، گیاهان دارویی، طب سنتی و ایرانی و محیط زیست داشته باشد. دغدغه‌ی اصلی شلیرا در کنار سبک زندگی سالم، بهینه مصرف کردن گیاهان و حمایت و نگهداری صحیح محیط زیست و منابع آبی کشور است.

ایران ۶ الی۸ هزار گونه گیاهی_دارویی دارد ولی برخلاف جوامع پیشرفته، مردم از این میراث طبیعی و فرهنگی غفلت کرده و با هر ناخوشی کوچکی تن خود را به داروهای شیمیایی می سپارند. ما بر این باوریم که روی آوردن دوباره به این میراث با ارزش هم کمک به سلامت افراد است و هم در اثر گره خوردن به اقتصاد و در نتیجه و کشت احیا، شانس بقا و حفاظت از این گونه ها بالاتر می رود.

 

طب ایرانی از چندین هزار سال پیش در پهنه وسیعی از دنیا از جمله غرب آسیا و مناطقی از اروپا استفاده می‌شده که امروزه نیز بسیاری از مردم این مناطق همچنان از آن استفاده می‌کنند.

 امروزه در ایران این مکتب غنی طبی به صورت کاملاً آکادمیک درآمده و در حال حاضر ۱۷ دانشگاه علوم پزشکی در ایران، دپارتمان یا دانشکده طب ایرانی دارند و پزشکان را برای دوره تخصصی ۵ ساله در رشته‌های طب و داروسازی پذیرش می‌کنند.  مردم ایران به صورت سنتی علاقه‌مند به مصرف گیاهان دارویی و درمان‌های طبیعی هستند و شاید همین عامل باعث شده طب ایرانی و طب سوزنی، توسعه علمی و منطقی خوبی در این کشور داشته باشد.  به جرات می‌توان گفت ایران توسعه‌یافته‌ترین کشور منطقه غرب آسیا در زمینه طب‌های سنتی و مکمل است و وجود تعرفه و قوانین در وزارت بهداشت ایران برای طب ایرانی و طب سوزنی، از دستاوردهای ملی مهمی است که بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان نیز فاقد آن‌ها هستند.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *